|
|
|
|
ТЭ33А-0228
| Railway District/Company: | Kazakhstan Temir Zholy |
| Depot: | TChE-20 Kostanay |
| Model: | TE33A |
| Builder: | JSC Locomotive Assembly Plant Astana |
| Serial type: | Evolution ES44ACi |
| Identification number: | 16752214 |
| Built: | 2013 |
| Arrived: | 2013 |
| Category: | Main Diesel Locomotives |
| Current condition: | In operation |
| 2015 — передан в депо Костанай |
Secondary photos: hide / show
 |
Казахстан, Костанайская область, станция Костанай Kazakhstan, Kostanay region, Kostanay station Қазақстан, Қостанай облысы, Костанай стансасы
Thursday, May 26, 2022 Author: NEVAGABOND
|
2022
2018
 |
Россия, Челябинская область, перегон Золотая Сопка — Каерак Russia, Chelyabinsk region, Zolotaya Sopka — Kaerak stretch
Поезд № 318 Барановичи — Караганды
Monday, June 4, 2018 Author: Ruslan K.
|
2018
2016
 |
Казахстан, Костанайская область, перегон Костанай – Алкау Kazakhstan, Kostanay region, Kostanay — Alkau stretch
Поезд № 6821 Костанай — Жана-Есиль
Tuesday, April 26, 2016 Author: tzhs
|
 |
Россия, Челябинская область, станция Троицк Russia, Chelyabinsk region, Troitsk station
Поезд № 6813 Троицк — Кустанай
Monday, April 25, 2016 Author: XTReme-93
|
| №: | ТЭ33А-0228 |
| Railway District/Company: | Kazakhstan Temir Zholy |
| Depot: | TChE-20 Kostanay |
| Model: | TE33A |
| Builder: | JSC Locomotive Assembly Plant Astana |
| Serial type: | Evolution ES44ACi |
| Identification number: | 16752214 |
| Built: | 2013 |
| Category: | Main Diesel Locomotives |
Transferred to another depot ???? | ↑Transferred to another depot |
| №: | ТЭ33А-0228 |
| Railway District/Company: | Kazakhstan Temir Zholy |
| Depot: | TChE-28 Almaty |
| Model: | TE33A |
| Builder: | JSC Locomotive Assembly Plant Astana |
| Serial type: | Evolution ES44ACi |
| Identification number: | 16752214 |
| Built: | 2013 |
| Category: | Main Diesel Locomotives |
| Show full dataShow only changes |
2013 Arrived from manufacturer (on facility)
Lists of rolling stock:
— Kazakhstan Temir Zholy → TChE-20 Kostanay → TE33A
— Kazakhstan Temir Zholy → TChE-28 Almaty → TE33A
— Kazakhstan Temir Zholy → TChE-20 Kostanay
— Kazakhstan Temir Zholy → TChE-28 Almaty
— Kazakhstan Temir Zholy → TE33A
— TE33A
|
|
|