ТЭ33А-0211
| Railway District/Company: | Kazakhstan Temir Zholy |
| Depot: | TChE-4 Makat |
| Model: | TE33A |
| Builder: | JSC Locomotive Assembly Plant Astana |
| Serial type: | Evolution ES44ACi |
| Identification number: | 16752040 |
| Built: | 2013 |
| Arrived: | 2013 |
| Category: | Main Diesel Locomotives |
| Current condition: | In operation |
Secondary photos: hide / show
| №: | ТЭ33А-0211 |
| Railway District/Company: | Kazakhstan Temir Zholy |
| Depot: | TChE-4 Makat |
| Model: | TE33A |
| Builder: | JSC Locomotive Assembly Plant Astana |
| Serial type: | Evolution ES44ACi |
| Identification number: | 16752040 |
| Built: | 2013 |
| Category: | Main Diesel Locomotives |
Transferred to another depot ???? | ↑Transferred to another depot |
| №: | ТЭ33А-0211 |
| Railway District/Company: | Kazakhstan Temir Zholy |
| Depot: | TChE-34 Kyzylorda |
| Model: | TE33A |
| Builder: | JSC Locomotive Assembly Plant Astana |
| Serial type: | Evolution ES44ACi |
| Identification number: | 16752040 |
| Built: | 2013 |
| Category: | Main Diesel Locomotives |
| Show full dataShow only changes |
 |
2ТЭ10М-2882 , Kazakhstan Temir Zholy
Казахстан, Карагандинская область, станция Караганда-Сортировочная Kazakhstan, Karaganda region, Karagandy-Suryptau station Қазақстан, Қарағанды облысы, Қарағанды-Сұрыптау станциясы
Sunday, January 8, 2017 Author: motowoz
|
2017
2015
 |
Казахстан, Карагандинская область, АО "АрселорМиттал Темиртау", станция Распорядительная Kazakhstan, Karaganda region, ArcelorMittal Temirtau JSC, Rasporyaditelnaya station
Wednesday, October 7, 2015 Author: motowoz
|
 |
Казахстан, Карагандинская область, станция Караганда-Сортировочная Kazakhstan, Karaganda region, Karagandy-Suryptau station Қазақстан, Қарағанды облысы, Қарағанды-Сұрыптау станциясы
Sunday, August 23, 2015 Author: motowoz
|
 |
Казахстан, Карагандинская область, депо Караганды Kazakhstan, Karaganda region, Karagandy depot Қазақстан, Қарағанды облысы, Қарағанды депо
Tuesday, January 13, 2015 Author: motowoz
|
2015
2014
 |
Казахстан, Карагандинская область, АО "АрселорМиттал Темиртау", станция Распорядительная Kazakhstan, Karaganda region, ArcelorMittal Temirtau JSC, Rasporyaditelnaya station
Tuesday, January 28, 2014 Author: motowoz
|
2013 Arrived from manufacturer (on facility)
Lists of rolling stock:
— Kazakhstan Temir Zholy → TChE-4 Makat → TE33A
— Kazakhstan Temir Zholy → TChE-34 Kyzylorda → TE33A
— Kazakhstan Temir Zholy → TChE-4 Makat
— Kazakhstan Temir Zholy → TChE-34 Kyzylorda
— Kazakhstan Temir Zholy → TE33A
— TE33A
|