|
|
|
|
3ЭС5К-354
| Railway District/Company: | Zabaikal Railway |
| Depot: | TCh-3 Chita |
| Model: | 3ES5K Ermak |
| Builder: | Novocherkassk Electric Locomotive Plant Novocherkassk |
| Identification number: | 11382264/11382272/11382280 |
| Built: | 12.2012 |
| Category: | Main Electric Locomotives |
| Current condition: | In operation |
| Units: | 3ЭС5К-354А 3ЭС5К-354Б 3ЭС5К-354В |
С завода зимой 2012 года поступил в депо Амурское Забайкальской ж.д.
12.2014 г. — передан в депо Чита.
Ремонт:
03.2018 — СР Улан-Удэнский ЛВРЗ
05.2021 — ТР-3 СЛД-21 Магдагачи
04.2025 — ТР-3 СЛД-83 Чита-1 |
Secondary photos: hide / show
| №: | 3ЭС5К-354 |
| Railway District/Company: | Zabaikal Railway |
| Depot: | TCh-3 Chita |
| Model: | 3ES5K Ermak |
| Builder: | Novocherkassk Electric Locomotive Plant Novocherkassk |
| Identification number: | 11382264/11382272/11382280 |
| Built: | 12.2012 |
| Category: | Main Electric Locomotives |
Transferred to another depot December 2014 | ↑Transferred to another depot |
| №: | 3ЭС5К-354 |
| Railway District/Company: | Zabaikal Railway |
| Depot: | TChE-9 Amurskoe |
| Model: | 3ES5K Ermak |
| Builder: | Novocherkassk Electric Locomotive Plant Novocherkassk |
| Identification number: | 11382264/11382272/11382280 |
| Built: | 12.2012 |
| Category: | Main Electric Locomotives |
| Show full dataShow only changes |
Lists of rolling stock:
— Zabaikal Railway → TCh-3 Chita → 3ES5K Ermak
— Zabaikal Railway → TChE-9 Amurskoe → 3ES5K Ermak
— Zabaikal Railway → TCh-3 Chita
— Zabaikal Railway → TChE-9 Amurskoe
— Zabaikal Railway → 3ES5K Ermak
— 3ES5K Ermak
|
|
|