|
|
|
|
ТЭ33А-0071
| Railway District/Company: | Kazakhstan Temir Zholy |
| Depot: | TChE-33 Turkestan |
| Model: | TE33A |
| Builder: | JSC Locomotive Assembly Plant Astana |
| Serial type: | Evolution ES44ACi |
| Identification number: | 16750705 |
| Built: | 2011 |
| Arrived: | 2011 |
| Category: | Main Diesel Locomotives |
| Current condition: | In operation |
Secondary photos: hide / show
 |
Казахстан, Кызылординская область, перегон Кызылорда — Белкуль Kazakhstan, Kyzylorda region, Kyzylorda — Belkul stretch
Saturday, May 2, 2015 Author: tzhs
|
 |
Казахстан, Кызылординская область, перегон Разъезд №22 — Шиели Kazakhstan, Kyzylorda region, stage No. 22- Shieli stretch
Sunday, April 26, 2015 Author: Radist_kz
|
| №: | ТЭ33А-0071 |
| Railway District/Company: | Kazakhstan Temir Zholy |
| Depot: | TChE-33 Turkestan |
| Model: | TE33A |
| Builder: | JSC Locomotive Assembly Plant Astana |
| Serial type: | Evolution ES44ACi |
| Identification number: | 16750705 |
| Built: | 2011 |
| Category: | Main Diesel Locomotives |
Transferred to another depot ???? | ↑Transferred to another depot |
| №: | ТЭ33А-0071 |
| Railway District/Company: | Kazakhstan Temir Zholy |
| Depot: | TChE-25 Ayagoz |
| Model: | TE33A |
| Builder: | JSC Locomotive Assembly Plant Astana |
| Serial type: | Evolution ES44ACi |
| Identification number: | 16750705 |
| Built: | 2011 |
| Category: | Main Diesel Locomotives |
| Show full dataShow only changes |
2011 Arrived from manufacturer (on facility)
Lists of rolling stock:
— Kazakhstan Temir Zholy → TChE-33 Turkestan → TE33A
— Kazakhstan Temir Zholy → TChE-25 Ayagoz → TE33A
— Kazakhstan Temir Zholy → TChE-33 Turkestan
— Kazakhstan Temir Zholy → TChE-25 Ayagoz
— Kazakhstan Temir Zholy → TE33A
— TE33A
|
|
|