|
|
|
|
ТЭ33А-0055
| Railway District/Company: | Kazakhstan Temir Zholy |
| Depot: | TChE-36 Sekseulshi |
| Model: | TE33A |
| Builder: | JSC Locomotive Assembly Plant Astana |
| Serial type: | Evolution ES44ACi |
| Identification number: | 16750549 |
| Built: | 2011 |
| Arrived: | 2011 |
| Category: | Main Diesel Locomotives |
| Current condition: | In operation |
Secondary photos: hide / show
| №: | ТЭ33А-0055 |
| Railway District/Company: | Kazakhstan Temir Zholy |
| Depot: | TChE-36 Sekseulshi |
| Model: | TE33A |
| Builder: | JSC Locomotive Assembly Plant Astana |
| Serial type: | Evolution ES44ACi |
| Identification number: | 16750549 |
| Built: | 2011 |
| Category: | Main Diesel Locomotives |
Transferred to another depot ???? | ↑Transferred to another depot |
| №: | ТЭ33А-0055 |
| Railway District/Company: | Kazakhstan Temir Zholy |
| Depot: | TChE-28 Almaty |
| Model: | TE33A |
| Builder: | JSC Locomotive Assembly Plant Astana |
| Serial type: | Evolution ES44ACi |
| Identification number: | 16750549 |
| Built: | 2011 |
| Category: | Main Diesel Locomotives |
| Show full dataShow only changes |
 |
Казахстан, Алматы, станция Алматы-I Kazakhstan, Almaty, Almaty-I station Қазақстан, Алматы, Алматы-I станциясы
Wednesday, November 9, 2011 Author: Maksimus
|
 |
Казахстан, Астана, АО "Локомотивосборочный завод" Kazakhstan, Astana, Locomotive assembly works JSC Қазақстан, Астана, "Локомотив құрастыру зауыты" АҚ
Скан из книги "Железные дороги, которые нас объединяют"
2011 Received from Дмитрий Закутный
|
2011 Arrived from manufacturer (on facility)
Lists of rolling stock:
— Kazakhstan Temir Zholy → TChE-36 Sekseulshi → TE33A
— Kazakhstan Temir Zholy → TChE-28 Almaty → TE33A
— Kazakhstan Temir Zholy → TChE-36 Sekseulshi
— Kazakhstan Temir Zholy → TChE-28 Almaty
— Kazakhstan Temir Zholy → TE33A
— TE33A
|
|
|