|
|
|
|
ТЭ33А-0015
| Railway District/Company: | Kazakhstan Temir Zholy |
| Depot: | TChE-34 Kyzylorda |
| Model: | TE33A |
| Builder: | General Electric Transportation Erie |
| Serial type: | Evolution ES44ACi |
| Identification number: | 16750135 |
| Built: | 2010 |
| Category: | Main Diesel Locomotives |
| Current condition: | In operation |
| Собран в США, г. Эри |
Secondary photos: hide / show
 |
Казахстан, Алма-Ата, станция Алматы-I Kazakhstan, Almaty, Almaty-I station Қазақстан, Алматы, Алматы-I станциясы
Monday, March 28, 2011 Author: Aleks28
|
| №: | ТЭ33А-0015 |
| Railway District/Company: | Kazakhstan Temir Zholy |
| Depot: | TChE-16 Balkhash |
| Model: | TE33A |
| Builder: | General Electric Transportation Erie |
| Serial type: | Evolution ES44ACi |
| Identification number: | 16750135 |
| Built: | 2010 |
| Category: | Main Diesel Locomotives |
Transferred to another depot November 2010 | ↑Transferred to another depot |
| №: | ТЭ33А-0015 |
| Railway District/Company: | Kazakhstan Temir Zholy |
| Depot: | TChE-28 Almaty |
| Model: | TE33A |
| Builder: | General Electric Transportation Erie |
| Serial type: | Evolution ES44ACi |
| Identification number: | 16750135 |
| Built: | 2010 |
| Category: | Main Diesel Locomotives |
| Show full dataShow only changes |
 |
Казахстан, Алматинская область, перегон Капчагай — Боктер Kazakhstan, Almaty region, Kapchagay — Bokter stretch
Линия Турксиба. Светосильный фикс 50/1.8, обложной дождь.
Saturday, September 18, 2010 Author: tzhs
|
Lists of rolling stock:
— Kazakhstan Temir Zholy → TChE-34 Kyzylorda → TE33A
— Kazakhstan Temir Zholy → TChE-16 Balkhash → TE33A
— Kazakhstan Temir Zholy → TChE-28 Almaty → TE33A
— Kazakhstan Temir Zholy → TChE-34 Kyzylorda
— Kazakhstan Temir Zholy → TChE-16 Balkhash
— Kazakhstan Temir Zholy → TChE-28 Almaty
— Kazakhstan Temir Zholy → TE33A
— TE33A
|
|
|