|
|
|
|
ТЭ33А-0254
| Railway District/Company: | Kazakhstan Temir Zholy |
| Depot: | TChE-36 Sekseulshi |
| Model: | TE33A |
| Builder: | JSC Locomotive Assembly Plant Astana |
| Serial type: | Evolution ES44ACi |
| Identification number: | 16752420 |
| Built: | 2014 |
| Arrived: | 2014 |
| Category: | Main Diesel Locomotives |
| Current condition: | In operation |
Secondary photos: hide / show
 |
Казахстан, Актюбинская область, перегон Тосбулак — Тогыз Kazakhstan, Aktobe region, Tasbulak — Togyz stretch Қазақстан, Актобе облысы, аралық, Тасбұлақ — Тоғыз
Sunday, August 12, 2018 Author: Воздух Свободы
|
2018
2017
 |
Казахстан, Южно-Казахстанская область, депо Арысь Kazakhstan, South-Kazakhstan region, Arys depot
Friday, October 20, 2017 Author: skystyle
|
 |
Россия, Оренбургская область, перегон Илецк-I — разъезд № 25 Russia, Orenburg region, Iletsk-I — junction #25 stretch
С поездом № 380 Уральск — Алматы
Monday, September 4, 2017 Author: Vosskuez
|
 |
Казахстан, Актюбинская область, перегон Кыргыз — Жем Kazakhstan, Aktobe region, Kyrgyz — Zhem stretch Қазақстан, Ақтөбе облысы, аралық, Қырғыз — Жем
С поездом «Тальго» № 77 Алма-Ата-II — Атырау
Wednesday, June 14, 2017 Author: crazyrussianturist
|
| №: | ТЭ33А-0254 |
| Railway District/Company: | Kazakhstan Temir Zholy |
| Depot: | TChE-36 Sekseulshi |
| Model: | TE33A |
| Builder: | JSC Locomotive Assembly Plant Astana |
| Serial type: | Evolution ES44ACi |
| Identification number: | 16752420 |
| Built: | 2014 |
| Category: | Main Diesel Locomotives |
Transferred to another depot ???? | ↑Transferred to another depot |
| №: | ТЭ33А-0254 |
| Railway District/Company: | Kazakhstan Temir Zholy |
| Depot: | TChE-28 Almaty |
| Model: | TE33A |
| Builder: | JSC Locomotive Assembly Plant Astana |
| Serial type: | Evolution ES44ACi |
| Identification number: | 16752420 |
| Built: | 2014 |
| Category: | Main Diesel Locomotives |
| Show full dataShow only changes |
2014 Arrived from manufacturer (on facility)
Lists of rolling stock:
— Kazakhstan Temir Zholy → TChE-36 Sekseulshi → TE33A
— Kazakhstan Temir Zholy → TChE-28 Almaty → TE33A
— Kazakhstan Temir Zholy → TChE-36 Sekseulshi
— Kazakhstan Temir Zholy → TChE-28 Almaty
— Kazakhstan Temir Zholy → TE33A
— TE33A
|
|
|