|
|
|
|
3ЭС5К-1037
| Railway District/Company: | Krasnoyarsk Railway |
| Depot: | TChE-3 Ilanskaja |
| Model: | 3ES5K Ermak |
| Builder: | Novocherkassk Electric Locomotive Plant Novocherkassk |
| Identification number: | 11604758/11604766/11604774 |
| Built: | 05.2020 |
| Arrived: | 06.2020 |
| Category: | Main Electric Locomotives |
| Current condition: | In operation |
| Units: | 3ЭС5К-1037А 3ЭС5К-1037Б 3ЭС5К-1037В |
Эксплуатация:
С завода поступил в депо Хабаровск-II Дальневосточной ж. д.
08.2020 — передан в депо Иланская |
Secondary photos: hide / show
 |
3ЭС5К-1021, Krasnoyarsk Railway
Россия, Забайкальский край, перегон Антипиха — Чита-II Russia, Zabaykalsky krai, Antipikha — Chita-II stretch
Wednesday, August 3, 2022 Author: andrey92
|
| №: | 3ЭС5К-1037 |
| Railway District/Company: | Krasnoyarsk Railway |
| Depot: | TChE-3 Ilanskaja |
| Model: | 3ES5K Ermak |
| Builder: | Novocherkassk Electric Locomotive Plant Novocherkassk |
| Identification number: | 11604758/11604766/11604774 |
| Built: | 05.2020 |
| Category: | Main Electric Locomotives |
Passed to an other railway (or to a plant) August 2020 | ↑Passed to an other railway (or to a plant) |
| №: | 3ЭС5К-1037 |
| Railway District/Company: | Far Eastern Railway |
| Depot: | TChE-2 Khabarovsk-II |
| Model: | 3ES5K Ermak |
| Builder: | Novocherkassk Electric Locomotive Plant Novocherkassk |
| Identification number: | 11604758/11604766/11604774 |
| Built: | 05.2020 |
| Category: | Main Electric Locomotives |
| Show full dataShow only changes |
June 2020 Arrived from manufacturer (on facility)
Lists of rolling stock:
— Krasnoyarsk Railway → TChE-3 Ilanskaja → 3ES5K Ermak
— Far Eastern Railway → TChE-2 Khabarovsk-II → 3ES5K Ermak
— Krasnoyarsk Railway → TChE-3 Ilanskaja
— Far Eastern Railway → TChE-2 Khabarovsk-II
— Krasnoyarsk Railway → 3ES5K Ermak
— Far Eastern Railway → 3ES5K Ermak
— 3ES5K Ermak
|
|
|